Landslagsläger för P15 landslaget på Bosön mellan den 26-29 november

Mellan den 26-29 november så kommer P15 landslaget att avsluta året med att ha en landslagsamling på Bosön.

Nedan kommer en sammanställning på de uttagna spelarna:

Anton Miedl-Ohlsson – AFC Eskilstuna
Ajdin Avdic – Malmö FF
Amar Dzevlan – Hammarby IF
Amin Al-Hamawi – Helsingborgs IF
Anes Catovic – IFK Värnamo
Adam Hellqvist – IF Brommapojkarna
Alai Hussain Ghasem – BK Häcken
Amin Jehsoh – Angered MBIK
Alexander Jonsson – GIF Sundsvall
August Karlin – Malmö FF
Anton Nyholm – Kalmar FF
Anton Kurochkin – IFK Göteborg
Arash Motaraghebjafarpour – Uppsala-Kurd FK
Alfie Göransson - Örebro SK FK
Ben Engdahl – IF Brommapojkarna
Casper Widell – Helsingborgs IF
Casper Nilsson – Malmö FF
Carl Panoncillon – Ope IF
Daniel Mozzafari – Utsiktens BK
Edwin Andersson – IFK Göteborg
Emin Hasic – BK Häcken
Elias Olsson – Husie IF
Emil Roback – Hammarby IF FF
Filip Drinic – Assyriska FF
Filip Persson – Jönköping Södra IF
Filip Trpcevski – BK Häcken
Guga Gatjetjiladze – IFK Göteborg
Hampus Pergel – AIK FF
Holger Olsson – AIK FF
Isak Bjerkebo – Malmö FF
Isaac Antonsson – IF Elfsborg
Jonathan Johansson – Hammarby IF FF
Johan Guadagno – IFK Stocksund
Jonathan Mparara – IFK Haninge
Kingsley Chibuike Okafor – IF Brommapojkarna
Kristoffer Krebs – IF Brommapojkarna
Ludvig Nåvik – GIF Sundsvall
Linus Mattsson – AIK FF
Liam Svensson – Helsingborgs IF
Ludvig Nicklasson – Malmö FF
Leo Frigell Jansson – Helsingborgs IF
Johan Norgren – Angered MBIK
Jesper Tolinsson – IFK Göteborg
Markus Björkqvist – Malmö FF
Mohamed Adam – IF Elfsborg
Melker Ellborg – IFK Berga
Nils Haveneth – Helsingborgs IF
Nuha Jatta – GAIS
Nils Wallenberg – IF Brommapojkarna
Noah Tesfai Negash – AIK FF
Oliver Grenholm – Skellefteå FK
Olle Lindh – Kalmar FF
Otto Rosengren – Sölvesborgs GoIF
Oscar Vilhelmsson – IFK Göteborg
Robin Glavak – Örgryte IS FF
Sebastian Selin – Västerås IK
Sead Corovic – Angered MBIK
Samuel Dahl – Västerås SK FK
Sam Meripaasi - Motala AIF FK
Samuel Andersson - FC Nordsjaelland
Sebastian Nilsson – Malmö FF
Shad Omar – IFK Uddevalla
Theo Lind – Åtvidabergs FF
William Kenne – AIK FF
Yamin Souayeh – IF Elfsborg
Yasin Abbas Ayari – AIK FF

Vi önskar de uttagna spelare ett stort lycka till under lägret!

Dela gärna denna artikel med dina vänner