Landslagsläger för P02 landslaget på Bosön mellan den 6-9 december

P02 landslaget kommer avsluta året med en sista landslagssamling och förbereda sig inför nästa års Elite Round Kval.

Nedan följer en sammanställning på de uttagna spelarna:

Hugo Claesson - Degerfors IF
Wille Jakobsson - Athletic Eskilstuna
Ian Pettersson - Helsingborgs IF
Victor Stulic - Östers IF
Noel Törnqvist - IS Halmia Academy
Alexander Westberg - IF Brommapojkarna
Paulos Abraham - IF Brommapojkarna
Mustafe Ismail Ahmed - Skellefteå FF
Vilgot Albèrt - Örgryte IS FF
Hussein Ali - Malmö FF
Melvin Appelberg - Jönköpings Södra IF
Niclas Bergmark - Örebro SK FK
Nils Bertilsson - Varbergs BoIS FC
Melvin Bälter - IFK Göteborg
Jesper Carström - GIF Sundsvall
Dennis Collander - Skiljebo SK
Rasmus Cronvall - Varbergs GIF FK
David Edvardsson - Malmö FF
Noah Eile - Malmö FF
Kofi Fosuhene Asare - Hammarby IF FF
Armin Gigovic - Helsingborgs IF
Filip Gustafsson - IF Elfsborg
Kasper Harletun - Helsingborgs IF
Gustav Harrysson - Ängelholms FF
Totte Holmkvist - Trelleborgs FF
Casper Hägg - Mjällby AIF
Zeidane Inoussa - IF Brommapojkarna
Isak Jansson - Kalmar FF
Kourosh Kadijani - IFK Norrköping FK
Emanuel Kulego - Rosenborg BK
Lucas Kåhed - IFK Göteborg
Karl Landsten - BK Häcken
Alex Larsson - BK Häcken
Elvis Lindkvist - BK Häcken
Josafat Mendes - AIK FF
William Milovanovic - BK Häcken
Hugo Moldin - IFK Göteborg
Sebastian Nanasi - Malmö FF
Yedidiah Ndunge Muteba - IFK Värnamo
Aleksander Nilsson - Malmö FF
Mubaarak Nuh - Malmö FF
Anton Nygren - FC Gute
Jakob Olsson - IFK Norrköping FK
Jacob Ondrejka - Landskrona BoIS
Taulant Peci - Halmstads BK
Tim Prica - Malmö FF
Melker Roslin - Malmö FF
Erion Sadiku - Varbergs BoIS FC
Dino Salihovic - IFK Norrköping FK
Anthonio Sanjairag - Djurgårdens IF FF
Max Schulz Slotte - IF Brommapojkarna
Ishak Shamoun - Assyriska BK
Riad Shehu - Kalmar FF
Aimar Sher - Hammarby IF FF
Melvin Sjöland - Halmstad BK
Elion Spahija - Kalmar FF
Tom Strannegård - AIK FF
Robin Sundgren - AIK FF
Daniel Svensson - IF Brommapojkarna
Linus Tagesson - Djurgårdens IF FF
Isac Ternstedt - Östers IF
Oscar Uddenäs - Malmö FF
Tim van Assema - Säffle FF
Jonathan Westerberg - IF Brommapojkarna
William Videhult - Västerås SK FK
Viktor Widell - IF Elfsborg

Vi önskar de uttagna spelare ett stort lycka till under lägret!

Dela gärna denna artikel med dina vänner