#Mixkollen 21

Mellan den 26-27 juni så är det final i Cup Kommunal i flickklassen. Nedan finner ni de spelare födda 2002 som kommer representera Stockholm.

Se hela den uttagna truppen nedan:

Tilde Andrén-Enskede IK

Emma Becker-AIK FF

Nova Bäcklund-Hammarby IF

Hanna Ekengren-Djurgårdens IF

Vilma Ferdfelt-Enskede IK

Tilda Hedell-Enskede IK

Cassandra Larsson-Djurgårdens IF

Hanna Lundkvist-Hammarby IF

Louise Matsgård-FC Djursholm

Rebecka Rehula-Älta IF

Alma Salomonsson-Djurgårdens IF

Felicia Saving-Hammarby IF

Anna Stark-FC Djursholm

Arsema Weldai-AIK FF

Julia Åkerlind Kermoury-AIK FF

Yaren Özpolat-AIK FF

Vi önskar de uttagna spelarna ett stort lycka till!

Följ oss på Sociala medier
Facebook: Facebook.com/fotbollslivet.se/
Instagram: Instagram.com/fotbollslivet.se
Youtube: Youtube.com/fotbollslivetse
Hashtag: #fotbollslivet

 


#Ungdomskollen 86

Vi på Fotbollslivet.se har fått intervjua Ellen Wangerheim som för tillfället är i Halmstad på utvecklingsläger.Read more


#Mixkollen 20

Mellan den 23-28 juni är det utvecklingsläger för F04-kullen. Lägret hålls i Halmstad där de olika distrikten kommer möta varandra. Se vilka spelare som representerar Stockholm.

Se hela den uttagna truppen nedan:

Nadine Allard-Djurgårdens IF FF

Linn Allgulin-AIK FF

Agnes Axelsson-Enskede IK 

Mabintou Bangoura-Hammarby IF

Ella Banishoraka-P18 IK

Elin Becker-AIK FF

Hannah Björkegren-IFK Lidingö FK

Elvira Björklund-IFK Viksjö

Caitlin Currie-Djurgårdens IF FF

Linnea Egevall-AIK FF

Stella Eriksson-Djurgårdens IF FF

Esmé Faulds-Hammarby IF FF

Nea Flyborg-Djurgårdens IF

Elsa Fritz-Spånga IS FK

Hilda Henriksson-P18 IK

Ebba Hjalmarsson-IF BP

Johanna Husbom-Djurgårdens IF FF

Ebba Hvarfner-FC Djursholm

Hedda Johansson-AIK FF

Alice Johansson-AIK FF

Svea Karlsson-Djurgårdens IF FF

Rut Lindblad-Boo FF

Klara Lindvall-P18 IK

Charlotte Luhr-FC Djursholm

Nova Lövhäll Lilja-Djurgårdens IF FF

Matilda Nildén-IF BP

Nikita Olsson Hansi-AIK FF

Ida Pålsson-Djurgårdens IF FF

Nicole Ruiz Granados-Djurgårdens IF

Mercy Sabuni Söderling-AIK FF

Gariella Svensson-Hässelby SK FF

Ellen Wangerheim-Djurgårdens IF FF

Vi önskar de uttagna spelarna ett stort lycka till!

Följ oss på Sociala medier
Facebook: Facebook.com/fotbollslivet.se/
Instagram: Instagram.com/fotbollslivet.se
Youtube: Youtube.com/fotbollslivetse
Hashtag: #fotbollslivet

 


#Ungdomskollen 85

Vi på Fotbollslivet.se har fått intervjua Abraham Oluware som berättar om hur våren varit för hen och hen berättar även om sina målsättningar för året.Read more


#Mixkollen 19

Den 19 juni spelar distriktslaget för P04 en träningsmatch på Ingarö IP.

Se hela den uttagna truppen nedan:
Adam Akimey-IF BP
Jakob Bäckström-Djurgårdens IF FF
Douglas Dahlström-Gustavsbergs IF
Anton Ekberg-Tyresö FF
Isak Ekmark-Ösmo GIF FK
Otega Ekperuoh-IF BP
Julian Eliye-Nacka United FF
Max Jonsson-Nacka United FF
Ludvig Lundvall-IFK Haninge
Wilgot Marshage-IFK Lidingö FK
Viggo Melin-Vendelsö IK
Mansoor Muhammad-Hammarby IF
Salim Nkubiri-IFK Haninge
Richie Omorowa -AIK FF
David Parkner-FC Djursholm
David Perez-IF BP
André Picornell-IF BP
Marcus Rafferty-Tullinge TP FK
Jonas Rouhi -IF BP
Viktor Sluug-Hammarby IF
Williot Swedberg-Hammarby IF

Vi önskar de uttagna spelarna ett stort lycka till!

Följ oss på Sociala medier
Facebook: Facebook.com/fotbollslivet.se/
Instagram: Instagram.com/fotbollslivet.se
Youtube: Youtube.com/fotbollslivetse
Hashtag: #fotbollslivet

 


#Ungdomskollen 84

Vi på Fotbollslivet.se har fått intervjua Omar Abdullah som berättar om hur våren varit för hen och hen berättar även om sina målsättningar för året.Read more


#Ungdomskollen 83

Vi på Fotbollslivet.se har fått intervjua Tilda Eklind som spelar som målvakt för Hammarbys F04 Akademi.Read more


#Mixkollen 18

Den 7-12 juni är det landslagsläger för P17 landslaget. Hela 68 spelare är uttagna till lägret på Bosön.

Se hela den uttagna truppen nedan:

Hugo Claesson-Degerfors IF

Wille Jakobsson-Athletic Eskilstuna

Gustav Molin-GIF Sundsvall

Jovan Lucic-BK Häcken

Ian Pettersson-Helsingborgs IF

Hannes Sveijer-IK Sirius FK

Noel Törnqvist-IS Halmia

Alexander Westberg-IF Brommapojkarna

Melvin Appelberg-Jönköpings Södra IF

Moustafa Benshi-Kalmar FF

Nils Bertilsson-Varbergs BoIS FC

Jesper Carström-GIF Sundsvall

Emanuel Chabo-IFK Norrköping FK

Emmanuel Ekong-Empoli FC S.p.A.

Paulos Abraham-IF Brommapojkarna

Mustafe Ismail Ahmed-Skellefteå FF

Joel Allard-Trosa/Vagnhärad SK

Joel Andersson Segerlind-Örebro SK FK

Kofi Fosuhene Asare-Djurgårdens IF FF

Filip Gustafsson-IF Elfsborg

Aziz Harabi-Hammarby IF FF

Alvin Holmgren-Malmö FF

Totte Holmkvist-Trelleborgs FF

Zeidane Inoussa-IF Brommapojkarna

Melker Jonsson-Djurgårdens IF FF

Elvis Lindkvist-BK Häcken

Mattias Mannerstål-IF Elfsborg

Josafat Mendes-AIK FF

Noel Milleskog-Örebro SK FK

Hugo Moldin-IFK Göteborg

David Ngoma-BK Häcken

Mubaarak Nuh-Malmö FF

Alfons Nygaard-IFK Göteborg

Anton Nygren-FC Gute

Jacob Ondrejka-Landskrona BoIS

Joakim Persson-IK Sirius FK

Arton Podrimcaku-Kalmar FF

Herman Ragnarsson-Örebro SK FK

Erik Ring-AIK FF

Vilmer Rönnberg-Enskede IK

Kourosh Kadijani-IFK Norrköping FK

Adam Kaied-Helsingborgs IF

Dominik Kolarczyk-IFK Haninge FK

Mayckel Lahdo-Hammarby IF FF

Alex Larsson-BK Häcken

Erion Sadiku-Varbergs BoIS FC

Dino Salihovic-IFK Norrköping FK

Anthonio Sanjairag-Djurgårdens IF FF

Jerry Schylström-Kalmar FF

Ishak Shamoun-IFK Göteborg

Noah Shamoun-Assyriska Turab

Aimar Sher-Hammarby IF FF

Arvid Skantz-IF Elfsborg

Elion Spahija-Kalmar FF

Kevin Strand-IF Elfsborg

Tom Strannegård-AIK FF

Philip Sundgren-BK Häcken

Robin Sundgren-AIK FF

Axel Svalling-Kalmar FF

Ludvig Svanberg-Hammarby IF FF

Daniel Svensson-IF Brommapojkarna

Linus Tagesson-Djurgårdens IF FF

Zagros Ucar-Dalkurd FF

Tim van Assema-IFK Göteborg

Mohammed Wahap-IFK Eskilstuna

Jonathan Westerberg-IF Brommapojkarna

Alen Zahirovic-Östers IF

Vi önskar de uttagna spelarna ett stort lycka till!

Följ oss på Sociala medier
Facebook: Facebook.com/fotbollslivet.se/
Instagram: Instagram.com/fotbollslivet.se
Youtube: Youtube.com/fotbollslivetse
Hashtag: #fotbollslivet

 


#Mixkollen 17

Den 4-6 juni kommer P18 landslaget att spela dubbellandskamper mot Ungern i Kecskemet. Förbundskaptenen Peter Wennberg har tagit ut 18st spelare.

Se hela den uttagna truppen nedan:

Amel Mujanic-Malmö

Albin Palmlöv-Sundsvall

Alex Timossi-Bayern München

Daniel Miljanovic-AFC

Erik Grandelius-Degerfors

Erik Ahlstrand-Halmstad

Fredrik Hammar-Brentford

Helmer Andersson-Örebro

Hampus Svensson-Kalmar

Joachim Imbrechts-Charleroi

Kevin Fransson-Parma

Manasse Kusu-Norrköping

Noah Alexandersson-Göteborg

Oliver Zandén-Elfsborg

Oskar Fallenius-BP

Rasmus Wikström-Göteborg

Samuel Ohlsson-Göteborg

Simon Andersson-Brentford

Vi önskar de uttagna spelarna ett stort lycka till!

Följ oss på Sociala medier
Facebook: Facebook.com/fotbollslivet.se/
Instagram: Instagram.com/fotbollslivet.se
Youtube: Youtube.com/fotbollslivetse
Hashtag: #fotbollslivet

 


#Mixkollen 16

Den 30 maj till 1 juni så kommer det vara en stadslagssamling för Stockholmare födda 2004 .Till denna samling så har hela 24st spelare blivit uttagna.

Se hela den uttagna truppen nedan:

Adam Akimey-IF BP

Hampus Areskoug-IFK Lidingö FK

Jacob Bäckström-Djurgårdens IF FF

Douglas Dahlström-Gustavsbergs IF FK

Anton Ekberg-Tyresö FF

Isak Ekmark-Ösmo GIF FK

Otega Ekperuoh-IF BP

Julian Eliye-Nacka United FF

Max Jonsson-Nacka United FF

Nicolas Kokkinos-AIK FF

Ludvig Lundvall-IFK Haninge 

Wilgot Marshage-IFK Lidingö FK

Viggo Melin-Vendelsö IK

Mansoor Muhammad-Hammarby IF

Salim Nkubiri-IFK Haninge

Carl Norén-Boo FF

Richie Omorowa-AIK FF

David Parkner-FC Djursholm

David Perez-IF BP

André Picornell-IF BP

Marcus Rafferty-Tullinge TP FK

Jonas Rouhi-IF BP

Viktor Sluug-Hammarby IF

Williot Swedberg-Hammarby IF

Vi önskar de uttagna spelarna ett stort lycka till!

Följ oss på Sociala medier
Facebook: Facebook.com/fotbollslivet.se/
Instagram: Instagram.com/fotbollslivet.se
Youtube: Youtube.com/fotbollslivetse
Hashtag: #fotbollslivet